Ibanez GSD50 P16 Blue Laser Guitar Strap
Ibanez
Availability:
Out of stock
Buy at www.musicianscart.com Ibanez GSD50 P16 Blue Laser Guitar Strap,Design Strap,Max length 1700mm,Width 50mm.Soft touch, guitar strap which has been subjected to unique print of Ibanez design to the wearing comfort of polyester fabric. By the print design, it is characterized by fine design and rich color. Strap length adjustment range: about 950mm – 1,700mm (about 95cm ~ 170cm) Strap Material: Polyester (strap portion) / synthetic leather (end unit) ※ image is a sample. Color due to the difference of the PC monitor environment, etc. it might be slightly different from the real thing.Design Strap,Max length: 1700mm,Width: 50mm.
Out of stock
Ibanez / GSD50-P16 “BLUE LASER” Guitar Strap 2015 SPOT MODEL 2015 years spot (Limited) item! Soft touch, guitar strap which has been subjected to unique print of Ibanez design to the wearing comfort of polyester fabric. By the print design, it is characterized by fine design and rich color. Strap length adjustment range: about 950mm – 1,700mm (about 95cm ~ 170cm) Strap Material: Polyester (strap portion) / synthetic leather (end unit) ※ image is a sample. Color due to the difference of the PC monitor environment, etc. it might be slightly different from the real thing.
  • Design Strap
  • Max length: 1700mm
  • Width: 50mm